Samorządowe Przedszkole Nr 97

im. Jana Brzechwy w Krakowie

Dnia 20.10.2022 (środa) w godz. 15.15 - 16.15 w oddziale III odbędą się spotkania indywidualne z rodzicami. Chętnych rodziców prosimy o wpisanie się na listę umieszczoną w szatni.

1.       Będziemy rozmawiać na temat tego co należy zrobić kiedy ktoś źle się czuje. Dowiemy się na czym polega praca lekarza. Poznamy piramidę zdrowego żywienia. Zwrócimy uwagę na rolę ruchu w utrzymywaniu naszego zdrowia. Zapoznamy się z przetworami oraz dowiemy się z czego powstają.

2.       Porozmawiamy o tym jak może wyglądać przedszkole marzeń. Poznamy zawód nauczyciela, dowiemy się kim on jest i gdzie można go spotkać. Zapoznamy się z różnymi wynalazkami powstałymi na przestrzeni lat.

3.       Dowiemy się jak się ubrać stosowanie do pogody. Porozmawiamy o tym jak wykorzystywany jest wiatr w życiu roślin i ludzi, jakie urządzenie stosuje się do pomiaru wiatru.

4.       Poznamy jesienne zwyczaje zwierząt. Dowiemy się kto zamieszkuje las, oraz jakie ptaki odlatują lub przylatują albo pozostają w Polsce na zimę. Porozmawiamy na temat sposobu wytwarzania ciepła.

5.       Będziemy świętować dzień marchewki.

 

Poznamy piosenkę:

„Psotny deszczyk” Krystyna Gowlik

1.       Psotny deszczyk dzisiaj pada

Bajki swoje opowiada

Skacze sobie po trawniku

Chlapie wodą na chodniku

Wyjdę z domu i zobaczę

Jak ten psotny deszczyk skacze

Ref:  Patrzę a tu kap, kap

Deszczyk mi do ucha wpadł

Na wiewiórki ogon – plusk!

Na gawrona piórka – chlust!

Tu kropelka, tam kropelka

Na samochód, na wróbelka.

Kap, kap, kap

Kap, kap, kap

Psotny deszczyk dzisiaj spadł.

2.       Mokro w mieście, mokro w lesie

Deszczyk zimne krople niesie

Tutaj chlapie i tam chlapie

Już z wysiłku prawie sapie!

A ja dziś bez parasola

Idę w deszczu do przedszkola.

Ref: patrzę a tu kap, kap…

 Oraz wierzyk:
„Zdenerwowany wiatr” Monika Sobkowiak

Huczał, buczał, krzyczał, wył,

Wściekły bardzo pan Wiatr był,

Powywracał krzewy, drzewa

Pełna złości pieśń zaśpiewał.

A po chwili jakby ucichł,

wnet wiatrowi humor wrócił

 

Witajcie w przedszkolu

Zapoznamy się z pomieszczeniami znajdującymi się w przedszkolu, zwrócimy uwagę na ich wygląd i przeznaczenie. Rozwiniemy percepcję wzrokową i sprawności manualną. Zapoznamy się z imionami kolegów i koleżanek z grupy. Będziemy wspomagać rozwój dziecka w zakresie poznawania samego siebie. Zapoznamy się ze  zwyczajami panujących w przedszkolu. Będziemy się umuzykalniać i uczyć reagowania na muzyczne sygnały . Poznamy  papiery o różnych formach i strukturach. Rozwiniemy wrażliwość wzrokową i słuchową. Stworzymy kodeks przedszkolaka.

Droga do przedszkola

Rozwiniemy umiejętność poruszania się w pobliżu jezdni. Rozwiniemy zainteresowania ruchem drogowym, zachęcać będziemy do jego obserwacji. Zapoznamy się z różnymi środkami komunikacji: lądowej, powietrznej ,wodnej. Rozwiniemy sprawność fizyczną. Rozwiniemy umiejętność kreślenia linii: poziomych, pionowych, ukośnych. 

Nadeszła jesień

Będziemy zachęcać do obserwacji środowiska przyrodniczego, jakim jest park. Rozwiniemy umiejętności zapamiętywania słów i melodii piosenki . Będziemy wyrażać przeżycia w ekspresji plastycznej. Zachęcimy do zainteresowania figurami geometrycznymi. Poćwiczymy narządy artykulacyjne, różnicowanie głosek. Dostrzeżemy różnice w wyglądzie parku i lasu. Zapoznamy się z wybranymi grzybami – jadalnymi i niejadalnymi.

Zapraszamy Rodziców na zebrania z dyrekcją i nauczycielami w następujących terminach:

 

30.08.2021 r. ( poniedziałek):
 godzina 16.30 - rodzice dzieci z oddziału III,
godzina 17.00- rodzice dzieci z oddziału II ( zeszłoroczny oddział I)

 

31.08.2021 r. (wtorek):
 godzina 16.30 - rodzice dzieci z oddziału I,

01.09. 2021 r. ( środa):
godzina 17.00 - rodzice dzieci z oddziału IV ( zeszłoroczny oddział II)

 

02.09.2021 r. (czwartek):
 godzina 16.30 - rodzice dzieci z oddziału VI (zeszłoroczny oddział IV),
godzina 17.00 - rodzice dzieci z oddziału V ( zeszłoroczny oddział III)

 

 

 

Listy dzieci przypisanych do poszczególnych oddziałów dostępne są w przedszkolu.

Dnia 22.06.2021r. o godz. 16.00 zapraszamy na krótki występ dzieci oraz piknik w ogrodzie przedszkolnym. Prosimy, w miarę możliwości, o zielone ubrania dla chłopców oraz kolorowe sukienki dla dziewczynek.
1. Święto dzieci- zapoznamy się z cechami charakterystycznymi dzieci z różnych krajów. Będziemy rozmawiać o tolerancji i szanowaniu praw wszystkich ludzi, w szczególności dzieci. Będziemy kształtować ogólną sprawność fizyczną i utrwalać pojęcie: para.
 
2. Muzyka wokół nas- zapoznamy się z postacią Fryderyka Chopina i jego twórczością. Będziemy kształtować umiejętność łączenia dźwięku z ruchem. Utrwalimy nazwy instrumentów perkusyjnych oraz innych wybranych. Będziemy rozwijać umiejętności gry na wybranych instrumentach perkusyjnych.
 
3. Czym podróżujemy?- wzbogacimy słownictwo dotyczące pojazdów lądowych, powietrznych i wodnych. Utrwalimy znajomość numerów alarmowych. Będziemy rozmawiać o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas korzystania ze środków lokomocji. Utrwalimy pojęcia: wolno, wolniej, najwolniej, szybko, szybciej, najszybciej.
 
4. Wakacje- utrwalimy nazwę polskiego morza oraz nazwy polskich gór. Poznamy piękno gór w różnych porach roku. Wdrażanie do korzystania z książek, jako źródła wiedzy. Będziemy rozwijać logiczne myślenie w toku klasyfikowania i uogólniania.
 
Wiersz "Wakacje" Anny Surowiec:
 
To już lato, słońce świeci
na wakacje jadą dzieci.
Buzie mają uśmiechnięte,
wrócą tutaj wypoczęte.
Pomysłów jest wiele,
bo też od nas to zależy,
czy w nas nuda nie uderzy.

Zapraszamy na spotkania indywidualne 31.05.2021r. Chętnych rodziców prosimy o zapisywanie się. Lista znajduje się na tablicy ogłoszeń w przedszkolu.

27.05.2021 (czwartek) w naszej grupie odbędzie sie krótka uroczystość z okazji Święta Mamy i Taty.

Prosimy o odświętne ubranie dzieci w tym dniu. 

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.