Samorządowe Przedszkole Nr 97

im. Jana Brzechwy w Krakowie

Nasz kącik przyrody rozbudza zainteresowania dzieci otaczającym światem, roślinami i zwierzętami oraz kształtuje postawę opiekuńczą wobec różnych roślin, zwierząt i środowiska. Jest doskonałym elementem dekoracyjnym sali. Nasze przedszkolaki bardzo dbają o zgromadzone tam okazy i z chęcią wykorzystują je do zabaw. Dumnie pełnią dyżury, podczas których pielęgnują roślinki i układają eksponaty. Zachęcamy Rodziców do wzbogacania naszego kącika:)

Czytaj więcej...

Dnia 20 października w naszym ogrodzie przedszkolnym odbyły się „Jesienne zabawy” dzieci wraz ze swoimi Rodzicami. Na początku spotkania przedszkolaki zaprezentowały układy taneczno-ruchowe (w formie aerobiku) do muzyki klasycznej i elektronicznej z wykorzystaniem własnoręcznie zrobionych „kręciołków jesiennych”. Następnie zaczęły się wspólne zabawy – była opowieść ruchowa „Na jesiennej działce”,  zabawy z chustą animacyjną do rymowanki „Mój ziemniaczku” oraz ze zmianą kolorów „Sałatka jarzynowa”, zabawy w kole: „Wędrująca dynia”, „Buraczek i cebulka”, a także tańce do utworów: „Papaya” i „La Rasapa”.  Nie obyło się również bez konkurencji z marchewkami, ziemniakami oraz z obieraniem jabłek przez mamy dzieci. Dodatkowo dzieci mogły wykonać kukiełki z marchewek i ziemniaków, stemplować ziemniaczanymi pieczątkami oraz pozować do zdjęć w „warzywnych foto – budkach”. Mamy nadzieję, że  wspólnie spędzony czas  przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Zapraszamy do galerii zdjęć:)

Czytaj więcej...

Jesienią powróciliśmy do realizacji innowacji pedagogicznej, tym razem pod hasłem: „Jesień wicher nam przyniesie”. Pierwszym zadaniem dzieci było samodzielne wykonanie „jesiennych kręciołków” czyli przyborów do zabaw ruchowych. Wszystkie przedszkolaki dzielnie skręcały kremplinę, a gdy rekwizyty były już gotowe to z ochotą ćwiczyły i tańczyły do różnorodnej muzyki wg propozycji nauczyciela oraz własnych pomysłów. Dzieci nauczyły się  wspólnych układów taneczno – gimnastycznych do utworu A. Vivaldiego „Jesień” i utworu „The Gummy Bear Song”. Efekty pracy mieli możliwość podziwiać rodzice dzieci podczas październikowych „zabaw jesiennych”. Serdecznie zapraszam do galerii, w której fotograficzne relacje z naszych działań.

Czytaj więcej...

Odwiedza nas 153 gości oraz 0 użytkowników.