Samorządowe Przedszkole Nr 97

im. Jana Brzechwy w Krakowie

1.CZY MOŻNA COFNAĆ CZAS. Przypomnimy sobie jakie mamy pory roku i czym się one charakteryzują. Dowiemy się jak nazywają się pory dnia , czym można mierzyć czas. Poznamy nazwy dni tygodnia i nazwy miesięcy. Nauczymy się śpiewać piosenkę pt. ,,Cztery pory roku’’. Będziemy się bawić z literką ,, u, U’’. Rozwiążemy zagadki nt. jaka to pora roku.

2. KTO POMAGA W ZIME LEŚNYM ZWIERZETOM? Poszerzymy wiedzę na temat jak dbać o zwierzęta zimą, co jedzą zwierzęta w lesie , na czym polega praca leśniczego. Dowiemy się jak zbudować karmnik i czym dokarmiać ptaki. Poznamy wybrane gatunki ptaków będziemy obserwować ich zachowanie, przyzwyczajenia. Zobaczymy jak wygląda literka ,, j, J’’ oraz cyferka ,,8’’. Osłuchamy się z piosenką ,, Pomóż ptakom”.

3. KTO TO TAKI MAMA MAMY, TATA TATY. Porozmawiamy nt. kim są babcia i dziadek dla naszych rodziców. Dowiemy się w co bawili się dziadkowie i babcie gdy byli mali oraz jak wyglądało dzieciństwo babć i dziadków bez komputera i bez tabletów. Nauczymy się śpiewać piosenki pt. ,,Moja babcia i mój dziadek’’. Zastanowimy się dlaczego babcia i dziadek są bardzo ważni dla rodziny. Wykonamy prezenty dla babci i dziadka nauczymy się życzeń i wierszy dla nich. Poznamy wygląd literki ,, y,Y’’.

4.BALE W KARNAWALE. Poznamy popularne zabawy karnawałowe w różnych krajach świata. Zastanowimy się jak można przygotować stroje karnawałowe z przedmiotów codziennego użytku. Wykonamy pracę plastyczną: maska karnawałowa. Dowiemy się na czym polega tradycja tłustego czwartku oraz jakie produkty spożywcze zawierają cukier. Będziemy śpiewać piosenkę pt: ,,Balonowy bal”.

 

W tym miesiącu poznamy bajkę pt. ,, Kopciuszek’’ oraz morał jaki z niej wynika.

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.