Samorządowe Przedszkole Nr 97

im. Jana Brzechwy w Krakowie

1.KIM BĘDĘ GDY DOROSNĘ. Dowiemy się jakie zawody były potrzebne w przeszłości a jakie zawody są popularne obecnie. Na drodze rozmów przeprowadzimy wywiad nt.,, Moja mama, mój tata jaka jest ich praca?’’ Wspólnie ustalimy kim jest wynalazca i co nazywamy wynalazkiem. Będziemy się bawić z literką ,,C,c”. Osłuchamy się z piosenka pt. ,,Zawody’’. Wykonamy wiele kart pracy ćwicząc mała motorykę dłoni. Rozwiążemy zagadki nt. zawody.

2.CZY KOT W BUTACH BYŁ NA WESELU KOPCIUSZKA. Przedstawimy ulubione postacie z dziecięcych bajek. Dowiemy się na czym polega zawód bibliotekarza. Będziemy słuchać wiersz pt. ,,Moje bajki’’ B. Szelągowskiej. Wykonamy własna książeczką z ulubionymi bajkami. Słuchając piosenkę  ,,Kraina fantazji’’ nauczymy się jej śpiewać. Poznamy proces powstawania książki. Przez zabawę dowiemy się jak wygląda literka ,,P,p”.

3.GDZIE PUKA SZTUKA? Posłuchamy opowiadania pt.,,Córki pani Sztuki” A.Widzowskiej dowiemy się czym są: teatr, kino, filharmonia, muzeum czym się różnią a co maja wspólnego. Ustalimy jak należy zachowywać się w wyżej wymienionych instytucjach. Porozmawiamy nt. Kto może zostać artystą. Będziemy się bawić w przedszkolny teatr, słuchać piosenki pt.,,Co to jest sztuka?’’ Poznamy wygląd literki ,,R,r’’. Zabawimy się w teatr cieni, kukiełkami, pacynkami, w masażyk artysty, muzyczny teatrzyk. Stworzymy mapę skojarzeń pt.,,Sztuka’’

4.CO ŁACZY KURĘ I DINOZAURA?Dowiemy się jakie rodzaje dinozaurów żyły na Ziemi, dlaczego dinozaury wyginęły i jakimi zwierzętami były. Poznamy pracę paleontologa. Będziemy słuchać i śpiewać piosenkę ,,Kura i dinozaury’’. Wykonamy pracę plastyczną dinozaury. Będziemy się bawić w zabawy: Zalety długiej szyi, Ząb tyranozaura, A tak chodzi dinozaur, Skarby ukryte w skale, Pędzel paleontologa, Polowanie na litery, Quiz ruchowy.

W tym miesiącu poznamy morał ukryty w bajce pt: ,,Kot w butach’’

 

Wiersz pt. ,,KURA I DINOZAUR’’ K. Gowik

Ktoś zapytał kurę, czy to nie przypadek,                                                                                                                                                                              że dinozaurem był jej pradziadek.

Kura ze zdziwienia dziób swój aż otwarła,                                                                                                                                                                         że być może miała pradziadka dinozaura!                                                                                                                                                                           Myśli kura, myśli, oczy aż zamyka.

Co by było, gdyby dinozaury przyszły do kurnika?

 

Patrzy kura w prawo, patrzy kura w lewo,to na swój kurnik to na krzak i drzewo.                                                                                                             Trochę mało miejsca na te odwiedziny, zwłaszcza że to taka bardzo wielka część rodziny.                                                                                                 I znów kura myśli, oczy znów zamyka: 

-Co by było, gdyby dinozaury przyszły do kurnika?

 

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.