Samorządowe Przedszkole Nr 97

im. Jana Brzechwy w Krakowie

 

1.JAKIE WZORY I KOLORY LUBIĄ PISANKI. Poznamy zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Ustalimy co powinno się znaleźć w koszyczku wielkanocnym, jak złożyć życzenia wielkanocne świąteczne zasady savoir-vivre’u. Będziemy się bawić z literką ,,ł, Ł’’.    Nauczymy się śpiewać piosenki pt. ,, Palma, zajączek i święconka”, uczestniczyć w zabawach wielkanocnych: Ukryte jajka, Gimnastyka zajączka, Turlanie jajka, Zajęcze skoki, Wielkanocna sztafeta, Życzenia dla wszystkich. Wykonamy wielkanocne prace plastyczno – techniczne. Nauczymy się wiersza D. Gellner pt. ,,Pisanki”.

2.JAK BYĆ EKO? Zastanowimy się jakie działania mogą podejmować dzieci, aby żyć ekologicznie. Dowiemy się co robić ze starymi zabawkami, jak segregować odpady, jak wykorzystywać odpady. Będziemy bawić się z literką ,, Z, z”. Uczestniczymy w zajęciach: Kłopoty Ziemi, Wielka Pacyficzna Plama Śmieci. Ustalimy Kodeks Ekoprzyjaciela, weźmiemy udział w wyzwaniu Przyjaciel Ziemi. Nauczymy się piosenki ,, Ochroń Ziemię’’.                   Zabawy tematyczne: Od śmieci do kosza, Nie marnuję wody, Ekorymowanka, Gasimy światła, Gra w zielone, Ekologiczna orkiestra itp. Wykonamy Dyplom Przyjaciela Ziemi. 

3.KTO WYMYŚLIŁ NASZĄ FLAGĘ. Przypomnimy sobie jakie są polskie symbole narodowe, o czym opowiadają wybrane polskie legendy. Zastanowimy się o czym mówi hymn Polski, jak nazywa się nasza stolica jakie są jej symbole. Poznamy wygląd litery ,,Ż,ż’’    Nauczymy się piosenki ,, Barwy naszej ojczyzny’’. Na zajęciach będziemy porównywać naszą flagę z flagami innych państw. Dowiemy się co nazywamy Unią Europejską. Będziemy się bawić w zabawy: Jestem orłem, Symbole miast polskich, Polska-mój dom, Podróżujemy po Europie, Biało- czerwone puzzle. Wykonamy pracę plastyczną: Nasz kraj jest piękny.

 

,,PALMA ZAJĄCZEK I ŚWIECONKA’’ – piosenka

1.Palma, zajączek i święconka, bazie wydmuszki i kurczątka.                                                          Nadchodzą święta Wielkiej Nocy, mama nas woła do pomocy.

Ref: Podziel się jajkiem i radością, składaj życzenia ze szczerością,                                                                                 poczęstuj bliskich mazurkami, z pyszną polewą z rodzynkami! 

2. Wiosna już wita, trawa młoda, na święta piękna jest pogoda!                                                                                    Mimo że słońce jest takie śmiałe, weź parasolkę w poniedziałek!

Ref: Podziel się jajkiem i radością ……

,,PISANKI’’- D. Gellner- wiersz

 

Patrzcie, ile na stole pisanek!                                                                                                                                            Każda ma oczy malowane, naklejane.                                                                                            Każda ma uśmiech kolorowy                                                                                                                                                  i leży na stole grzecznie,                                                                                                                         żeby się nie potłuc przypadkiem                                                                                                                             w dzień świąteczny.                                                                                                                                                 Ale pamiętajcie! Pisanki nie są do jedzenia.                                                                                                              Z pisanek się wykluwają świąteczne życzenia.

 

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.