Dnia 5.10.2021 byliśmy na wycieczce w Parku Edukacji Globalnej WIOSKI ŚWIATA w Krakowie. Podczas zwiedzania parku  oraz  warsztatów edukacyjnych dzieci miały okazje zdobyć wiedzę na temat życia w różnych zakątkach świata, usłyszeć o problemach nierówności społecznej. Obejrzeliśmy sześć osad z różnych kontynentów: odbyliśmy wizytę w wiosce afrykańskiej, peruwiańskiej, indiańskim tipi, w mongolskiej jurcie, eskimoskim igloo i papuaskim domu na palach. W chatach dzieci zobaczyły (mogły nawet przymierzyć) oryginalne stroje i przedmioty codziennego użytku. Pogoda nam dopisała więc wykorzystaliśmy wolny czas na małe zawody sportowe. W radosnych nastrojach wróciliśmy do przedszkola. Wycieczka zapewne na długo pozostanie w pamięci dzieci.