Samorządowe Przedszkole Nr 97

im. Jana Brzechwy w Krakowie

  1. DAWNO, DAWNO TEMU- będziemy rozmawiać na temat ulubionych bohaterów bajek. Przypomnimy sobie legendę o Smoku Wawelskim. Będziemy rozwijać umiejętności wypowiadania się na określony temat oraz oceny określonego postępowania.

  2. MIJAJĄ DNI, MIESIĄCE, LATA-dostrzeżemy powtarzalności pór roku, miesięcy oraz sekwencji czasowych: krótszych i dłuższych (godzin, dni, miesięcy). Będziemy się zapoznawać i utrwalać nazwy miesięcy, pór roku, dni tygodnia.

  3. ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA- będziemy wyjaśniać stopnie pokrewieństwa między członkami rodziny. Będziemy rozmawiać o szacunku dla osób starszych oraz potrzebę okazywania serdeczności i miłości bliskim.

  4. GDZIE MIESZKASZ?- wyjaśnimy znaczenia pojęcia dom. Będziemy rozmawiać o potrzebie dbania o przyjaźń, miłość i szacunek w rodzinie. Wzbogacimy słownictwo poprzez nazywanie i określenie różnych domów.

  5. Poznamy litery: z, Z, ł, Ł, j, J, n N i cyfry: 8, 9.

  6. Będziemy kształtować umiejętność uważnego słuchania tekstu literackiego. Bedziemy udoskonalać umiejętności posługiwania się liczebnikami głównymi i porządkowymi oraz porównywanie liczebności zbiorów.

 

Wiersz:

Laurki dla Dziadków:

Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków
są dla wszystkich babć i dziadków.

A dziadkowie wraz z babciami
już czekają przed domami.
Przez lornetki patrzą w dal
wystrojeni jak na bal.

Piosenka dla babci i dziadka: Krok za krokiem przez ulicę, biegnie szybko chociaż tłok, srebrnym kokiem czy księżycem nocą mi rozjaśnia mrok. Gdy uśmiecha się szeroko, to zakwita każdy kwiat. Puszcza do mnie perskie oko, jakby miała siedem lat. Ref. To moja babcia, to moja babcia chodzi na szpilkach, nie chodzi w kapciach. Gna na rowerze, zna bajek dość, a ja dla babci mam dzisiaj coś.

Krok za krokiem po chodniku elegancki idzie pan. Ma we włosach sto promyków, co do snu mrugają nam. Lubi koty, lubi śpiewać, nawet na gitarze gra. Pisze wiersze, co dzień biega i komputer zna jak ja. Ref. Oto mój dziadek, oto mój dziadek, sklaja modele ma sto zagadek. Gna na rowerze, zna bajek dość, a ja dla dziadka mam dzisiaj coś.

 

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.