Samorządowe Przedszkole Nr 97

im. Jana Brzechwy w Krakowie

 

 

 1. Mieszkam w Polsce- wzbogacimy wiedzę o Polsce i Unii Europejskiej. Przypomnimy symbole narodowe. Poznamy regiony Polski oraz nazwy niektórych miast i ich symbole. Przypomnimy sobie Legendę o warszawskiej Syrence.

 2. Na wsi- wzbogacimy wiedzę o zwierzętach hodowlanych, porozmawiamy o korzyściach jakie wynikają z ich hodowli. Ustalimy jak trzeba dbać

o takie zwierzęta i budynki gospodarskie, w których mieszkają. Będziemy rozmawiać o korzyściach jakie dają nam pszczoły.

 1. W zoo- będziemy rozmawiać o zwierzętach mieszkających w dżungli

i opisywać ich wygląd. Ustalimy jak powinno się zachowywać będąc w zoo. Porozmawiamy o tym, jakie zwierzęta możemy kupić w sklepie zoologicznym i jak trzeba się nimi opiekować w domu.

 1. Święto mamy, święto taty- będziemy rozmawiać o tym czym jest „rodzina” i o uczuciu przynależności do niej. Przypomnimy sobie o potrzebie stosowania form grzecznościowych. Przygotujemy uroczystość z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca.

 2. Będziemy ćwiczyć umiejętność rozróżniania stron: prawej i lewej. Będziemy utrwalać nazwy figur geometrycznych. Będziemy rozwijać umiejętność budowania dłuższych, wielozdaniowych wypowiedzi.

 3. Wiersz: Za wczoraj, za dziś.. Z każdym serca uderzeniem
  I z każdym z niego płynącym życzeniem,
  Za wszystkie dla mnie trudy i starania
  Składam dzisiaj podziękowania!
  Kochany tato, kochana mamo... dziękuję Wam,
  Za życie, które daliście mi...
  Za wszystkie radosne chwile dziękuję Wam,
  Niech pozostaną w pamięci nam!

 4. Piosenka: Rolnik sam w dolinie:

Rolnik sam w dolinie, rolnik sam w dolinie. Hejże dzieci, hejże ha, rolnik sam w dolinie. Rolnik bierze żonę rolnik bierze żonę Hejże dzieci, hejże ha, rolnik bierze żonę żona bierze dziecko, żona bierze dziecko. Hejże dzieci, hejże ha, żona bierze dziecko. Dziecko bierze kotka, dziecko bierze kotka. Hejże dzieci, hejże ha, dziecko bierze kotka.. Kotek bierze myszkę kotek bierze myszkę Hejże dzieci hejże ha, kotek bierze myszkę Myszka bierze serek, myszka bierze serek. Hejże dzieci hejże ha, myszka bierze serek. Ser zostaje w kole, bo nie umiał w szkole tabliczki mnożenia, ani podzielenia.

 

Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.