Podczas zajęć dzieci miały okazję odpowiedzieć sobie na pytania: Co to jest apteczka, jak ją rozpoznamy, w jakiej postaci występują leki, co zrobić gdy koś się skaleczy, jakie produkty służą do odkażania ran. Dzieci nauczyły się wzywać pomocy przez telefon( poznały numer alarmowy, dowiedziały się co należy powiedzieć do telefonu gdy wzywa się pomocy), miały także okazję by zaopatrzyć ranę .Podczas zabaw badawczych dowiedziały się, że leki to substancje chemiczne. Za pomocą jodyny wykrywały obecność w różnorodnych produktach skrobi. Obserwowały reakcje wody utlenionej i drożdży. Intensywne pienienie oznacza, że bardzo gwałtownie wydziela się gaz ( tlen).  Zabawa i nauka w jednym – rezultat gwarantowany.