Samorządowe Przedszkole Nr 97

im. Jana Brzechwy w Krakowie

1.,,Dlaczego nawet superbohater ma obowiązki ?’’ Dowiemy się jak nazywają się poszczególni członkowie rodziny, jakie łączą ich relacje. Jak należy zachowywać się podczas odwiedzin na cmentarzu. Poznamy co to jest drzewo geologiczne. Poznamy jakie prawa i obowiązki mają dzieci. Zastanowimy się co łączy i różni: domy jednorodzinne, domy szeregowe, bloki, kamienice. Będziemy się bawić z literką ,,t, T’’, utrwalimy wygląd trójkąta.

2.,,Co powinien wiedzieć każdy Polak”. Przypomnimy sobie jakie są polskie symbole narodowe. Posłuchamy o czym opowiada legenda o Lechu, Czechu i Rusie. Poznamy jakie są walory geograficzne Polski. Dowiemy się o Polakach, którzy zapisali się na kartach polskiej historii. Co świętujemy podczas Narodowego Święta Niepodległości. W tym tygodniu będziemy się bawić z literką ,,i, I’’ i z cyferką ,,5’’.

3.,,Czy Kujawiaka może tańczyć Krakowiak?’’ Przyglądniemy się jak wyglądają polskie stroje ludowe. Posłuchamy jak brzmi muzyka ludowa. Dowiemy o czym opowiadają polskie legendy. Poznamy nazwy potraw typowych dla różnych regionów Polski. Będziemy poznawać w zabawie literkę ,,d, D’’ i cyferkę ,,0’’. Poznamy historię powstania Pluszowego Misia z okazji jego święta.

4.,,Gdzie można spotkać Małą Niedźwiedzicę i Wielką Niedźwiedzicę?’’Przypomnimy sobie co to jest Układ Słoneczny. Dowiemy się co to są gwiazdozbiory. Poznamy różnice między meteoroidem a meteorytem, czym naprawdę są spadająca gwiazda. Jak wygląda planeta Mars, czy możliwe jest życie na innych planetach. Czym różni się od siebie kosmonauta, astronauta. Poznamy wygląd literki ,,k, K’’ oraz cyferki ,,6’’.

 1.Gdzie płynie Wisła błękitna                                                                                                                                                                                                                                                                    od gór aż do morza,                                                                                                                                                                                                                                                                                gdzie mowę ojczystą wciąż słychać,                                                                                                                                                                                                                                                    tam jest nasza Polska.

Ref: Tam Polska, Polska, Polska                                                                                                                                                                                                                                                                      nasz kraj, nasza ojczyzna.                                                                                                                                                                                                                                                                        Polska, Polska, Polska,                                                                                                                                                                                                                                                                              ziemia kochana, najmilsza.

2.Gdzie flaga biało-czerwona                                                                                                                                                                                                                                                                   tak dumnie powiewa                                                                                                                                                                                                                                                                                i hymn narodowy z powagą                                                                                                                                                                                                                                                                 każdy Polak śpiewa.

Ref: Tam Polska, Polska, Polska…..

3. Warszawa, Gniezno i Kraków                                                                                                                                                                                                                                                                  legendy wciąż snują                                                                                                                                                                                                                                                                                i pieśni historią pisane                                                                                                                                                                                                                                                                              lasy cicho szumią.

Ref: Tam Polska, Polska, Polska…... 

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.