Samorządowe Przedszkole Nr 97

im. Jana Brzechwy w Krakowie

1.CO CIESZY MIKOŁAJA. Poznamy zwyczaje i tradycje związane za Św. Mikołajem w różnych krajach. Nauczymy się śpiewać piosenkę pt. ,,Mikołajowa piosenka’’. Wykonamy prace plastyczne dla Mikołaja. Narysujemy prezenty o jakich marzymy. Będziemy się bawić z literkę ,,e,E’’, poznamy wygląd cyferki ,,7’’. Dowiemy się jak wygląda górnik i czym się zajmuję, gdzie pracuje.

2.JAKIE SPORTY UPRAWIA PANI ZIMA. Ustalimy jakie sporty można uprawiać w zimie. Będziemy oglądać ilustracje zimowych krajobrazów, wymienimy oznaki zimy. Dowiemy się jakie właściwości ma śnieg. Będziemy się uczyć nazw dni tygodnia. Poznamy wygląd litery      ,,S,s’’. Rozwiążemy zagadki i quizy o tematyce zimowej.

3.O CZYM W ŚWIĘTA KAŻDY Z NAS PAMIĘTA. Poznamy świąteczne tradycje w innych krajach, porozmawiamy w jaki sposób składamy życzenia świąteczne. Wykonamy ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne. Nauczymy się piosenki pt.,,Domowe Święta’’ oraz wiersza pt. ,,Wigilia’’.Wspólnie będziemy śpiewać znane kolędy. Będziemy się bawić z literką ,,B,b’’

4.KTÓRY ŻYWIOŁ JEST NAJWAŻNIEJSZY. Stworzymy mapę pojęć: Ogień, Woda, Powietrze, Ziemia. Poznamy charakterystyczne cechy poszczególnych żywiołów i jaką rolę pełnią w życiu człowieka. Będziemy uczestniczyć w zabawach ,,Ziemia,ogień,woda,wiatr’’. Wykonamy kilka eksperymentów badając poszczególne żywioły.

W miesiącu grudniu poznamy ,,Baśń – Królowa Śniegu’’ J.Ch.Andersena, ukażemy morał zawarty w baśni dobro zwycięża  zło.

 

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.