Samorządowe Przedszkole Nr 97

im. Jana Brzechwy w Krakowie

1.   Opowiemy sobie o zwyczajach związanych z pożegnaniem Starego i powitaniem Nowego Roku, poznamy różne kalendarze oraz nazwy miesięcy i postaramy się je zapamiętać. Uświadamianie dzieciom stałego następstwa pór roku, dni tygodnia, miesięcy. 
2.   Karnawał – dowiemy się co oznacza to słowo, jak długo trwa ten czas i jak ludzie spędzali go kiedyś a jak dzisiaj. Potańczymy do muzyki klasycznej ( taniec dworski) i współczesnej. 
3.      Zabawy zimowe – porozmawiamy o tym jak i gdzie można się bawić na śniegu i lodzie aby zabawa była bezpieczna. Poznamy również różne rodzaje sportów zimowych. Obserwować będziemy zmiany jakie zachodzą w przyrodzie w okresie zimy (tematyka będzie zrealizowana o ile będzie śnieg, jeśli nie zrealizujemy ją w lutym). 
4.      W tym roku w naszym przedszkolu w związku z pandemią nie będziemy gościć babć i dziadów. Dzieci nauczą się wiersza i piosenki, które będą mogli zaprezentować babci i dziadkowi w domu. Przygotujemy również drobne upominki. 
5.      Poznamy krainę lodu i śniegu. Dowiemy się jakie żyją tam zwierzęta i czy mieszkają tam ludzie a jeśli tak to czym się zajmują. 
6.      Doskonalić będziemy umiejętność posługiwania się liczebnikami głównymi i porządkowymi w zakresie dostępnym dla poszczególnych dzieci, porównywania liczebności zbiorów, określania strony lewej i prawej. Będziemy dokonywać pomiaru długości, poznamy różne narzędzia za pomocą których można tych pomiarów dokonać (dowolnie obrana miarka, linijka, metr krawiecki). 
7.       Prowadzić będziemy zabawy czytelnicze wykorzystując elementy metodę J. Cieszyńskiej (czytanie sylab i tworzenie z nich wyrazów). Układać będziemy proste zdań z rozsypanki wyrazowej z zachowaniem zasad, że zdanie zaczyna się wielką literą a kończy kropką. Poznamy kolejne litery – u. U, b, B. 
8.      Prowadzić będziemy ćwiczenia doskonalące aparat mowy z cyklu gimnastyka buzi i języka a także umiejętność wypowiadania się na temat obrazka, wysłuchanego opowiadania lub zaistniałej sytuacji.

Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.