Samorządowe Przedszkole Nr 97

im. Jana Brzechwy w Krakowie

 

Luty

1. ,,Zimo baw się z nami” - śniegowe bałwanki zaproszą dzieci do zabaw sportowych, matematycznych. Humorystyczny wiersz D. Gellner pt.,, Zima” będzie inspiracją do zabaw słownikowych, plastycznych; będzie też zachętą do  rozwijania wyobraźni ruchowej dzieci podczas realizowania proponowanych zadań ruchowych.

 

2. Arktyka i Antarktyda – porozmawiamy o krainach wiecznych mrozów, o życiu ludzi      zwierząt zamieszkujących te obszary. Poznamy zjawisko jakim jest zorza polarna.

 

3. Teatr – to miejsce magiczne – przypomnimy postaci znane dzieciom z bajek,  zachęcimy do zabaw teatralnych opartych na ich treści rozwijając umiejętność prowadzenia dialogu, formułowania pytań. Zapoznamy dzieci z pracą: aktora, reżysera, scenografa, operatora.

Będziemy doskonalić umiejętność współpracy w parach i grupie.

 

- Karnawał wciąż trwa – będziemy bawić sie na balu przebierańców.

 

4. Wiemy, że zdrowie jest cenne  - uczymy się o nie dbać.  Zdrowe odżywianie,  ruch, bezpieczna zabawa będzie tematem naszych działań.

 

Zapoznamy dzieci z literami S s, K k, Ł ł ; będziemy utrwalać poznane wcześniej litery- czytamy proste wyrazy, równoważniki zdań, proste zdania w zależności od możliwości dzieci.

Rozwiązujemy proste zadania tekstowe z elementem dodawania i odejmowania - utrwalamy zapis działań z użyciem znaków +  -  = ; porównujemy ilość elementów w zbiorach utrwalając znaki > , < , =.

Prowadzimy zabawy z zakresu kodowania.

 

 

Odwiedza nas 163 gości oraz 0 użytkowników.