,,Czarnoksiężnik z krainy Oz”  to tytuł przedstawienia które oglądały dzieci z grupy V na scenie  Teatru im. Juliusza Słowackiego. Magiczny świat Dorotki i jej przyjaciół był niezwykle atrakcyjny dla dzieci. Aktorzy angażowali publiczność -  dzieci ciągnąc za liny rzucone przez aktorów, z zapałem pomagały bohaterom przedstawienia ratować lwa, a zielone okulary otrzymane w trakcie trwania spektaklu przeniosły je  do Zielonej zaczarowanej krainy Czarnoksiężnika Oza. Całość dopełniała rytmiczna, świetnie dobrana muzyka napisana przez Grzegorza Turnau oraz proste piosenki śpiewane przez bohaterów. To wszystko sprawiło, że opowieść o przyjaźni i wspólnym pokonywaniu trudności dzieci oglądały z zachwytem.