DATA

II ŚNIADANIE

OBIAD

PONIEDZIAŁEK

Chleb żytni razowy(gluten) z masłem ,pasta z szynki i twarożku , ze szczypiorkiem, rzodkiewką, kakao na mleku, jabłko.

Bułeczka maślana z nutellą własnej produkcji( masło orzechowe 100%, kakao, miód), mleko, morele suszone.

Zupa: Koperkowa z ziemniakami (włoszczyzna z selerem, ziemniaki, koper, natka pietruszki, śmietana 12%, sól, pieprz)

II danie: Risotto z kurczakiem w sosie z pomidorów( ryż brązowy, filet z kurczaka, kukurydza, papryka, , cebula, czosnek, olej rzepakowy, koncentrat pomidorowy ,pomidory, mąka pszenna, śmietana 12%), surówka z pora, kompot.

WTOREK

Chleb słonecznikowy(gluten) z masłem, pasta z tuńczyka, z cebulką, kiełkami, papryką, kakao na mleku.

Hot dog( bułka pszenna, parówka z szynki) z ketchupem domowym, herbata rumiankowa ,ogórek świeży- słupki.

Zupa: Zupa neapolitańska z zacierką(włoszczyzna z selerem, śmietana, ser żółty, bazylia, sól, pieprz, makaron zacierka, natka pietruszki).

II danie :Ziemniaki z koperkiem, kotleciki z jajek, marchewka duszona z groszkiem, woda źródlana z sokiem cytrynowym.

ŚRODA

Zupa mleczna z płatkami orkiszowymi, chleb mieszany)(gluten)z masłem, dżemem( Łowicz 100%owoców), talarki marchewki.

Mix owoców z jogurtem naturalnym, słonecznik prażony, biszkopty.

Zupa: Krupnik zabielany ( marchew, pietruszka, seler, por, kasza jęczmienna, śmietana 12%,, natka pietruszki, sól, pieprz,)

II danie: Ziemniaki ,klopsiki wieprzowe ( mięso wieprzowe z szynki ,jaja, bułka pszenna, cebula, przyprawy ziołowe, sól, pieprz, olej rzepakowy,), surówka z sałaty lodowej i ogórka zielonego ze śmietaną , kompot.

CZWARTEK

Bułka pełnoziarnista (gluten) z pasta z awokado i białego sera z papryką, pomidorem, szczypiorkiem, kawa inka na mleku.

Legumina z kaszy manny i mleka z rodzynkami i cynamonem, warzywa do chrupania

Zupa: Ogórkowa z ryżem( marchew, pietruszka, seler, por, ogórki kiszone , ryż ,natka pietruszki, śmietana 12%, sól, koper)

II danie; Kasza bulgur, roladki ze schabu z papryką i ogórkiem kiszonym w sosie własnym( schab wieprzowy, papryka, ogórek kiszony, przyprawy ziołowe, mąka pszenna, sól, pieprz, cebula) ,buraczki , kompot.

PIĄTEK

Chleb ziarnisty(gluten) z masłem ,szynką z indyka, cebulką, ogórkiem kiszonym, kawa inka na mleku.

Sok tłoczony owocowo warzywny, wafel ryżowy z serkiem capresi i dżemem,

Zupa: Kapuśniak z ziemniakami i kiełbasą (kapusta kiszona, ziemniaki, kiełbasa toruńska, koncentrat pomidorowy, cebula, włoszczyzna z selerem, sól, pieprz, zioła, natka pietruszki).

II danie: Makaron z serem ,z klarowanym masełkiem i bułką tartą, kompot, gruszka.