Organizacja sytuacji poznawczych (min. tematyka zajęć o zwierzętach z wiejskiego podwórka, ciekawe pomoce dydaktyczne, możliwość manipulowania przedmiotami  i współdziałania z kolegami) w szczególności  pozwoliły dzieciom na kształtowanie kompetencji matematycznych.  Przedszkolaki (na miarę swoich możliwości) wykazały się umiejętnościami:  witania z partnerem podanymi częściami ciała, poruszania się rządkami trzyosobowymi w różnych kierunkach sali, dokładania, przeliczenia oraz prawidłowego stosowania liczebników głównych i porządkowych, a także klasyfikowania przedmiotów ze względu na kolor. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane, a rodzice z zainteresowaniem obserwowali poczynania swoich „pociech”.