Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/stories/2018-2019/siatka-gr6.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/stories/2018-2019/spotkanie-gr6.

Uwaga

W naszej grupie realizowaliśmy zajęcia metodą projektów badawczych o tematyce ,,Książka”. Przystępując do realizacji projektu sprawdziliśmy naszą wiedzę na temat książek. Wspólnie uzgodniliśmy czego chcemy się dowiedzieć, a pytania spisaliśmy tworząc siatkę pytań.

{gallery}2018-2019/siatka-gr6{/gallery}

O naszym projekcie poinformowaliśmy rodziców licząc na ich pomoc w jego realizacji. Zgromadziliśmy różnego rodzaju książki: atlasy, encyklopedie, albumy i stworzyliśmy ,,Kącik małego czytelnika”.

Budowa książki.

Co jest potrzebne aby powstała książka? Oglądając plansze i układając historyjkę obrazkową zapoznaliśmy się ze sposobem produkcji papieru.

Poznaliśmy też dawne narzędzie pisarskie- gęsie pióro.  Z ciekawością oglądaliśmy budowę pióra a pisanie nim sprawiło nam dużo przyjemności.

Przeprowadziliśmy zabawy badawcze z atramentem odkrywając jego ,,czarodziejskie” właściwości. Okazało się, że przy właściwym postępowaniu może znikać.

Podczas spotkania z naszym ekspertem panią Ireną Kopeć- autorką książek dla dzieci poznaliśmy drogę książki od autora do czytelnika. Mieliśmy też okazję posłuchać utworów czytanych przez samą autorkę.

{gallery}2018-2019/spotkanie-gr6{/gallery}

Wspólnie ustaliliśmy zasady korzystania z książek Postanowiliśmy zadbać o zniszczone książki samodzielnie je naprawiając.

Moja książeczka- stworzyliśmy książeczki z wymyślonym przez siebie opowiadaniem.

Zakończenie projektu.

Wiedzę zdobytą podczas realizacji projektu podsumowaliśmy w zorganizowanym quizie grupowym oraz w ćwiczeniu  graficznym. Zorganizowaliśmy wystawę naszych książeczek.