Wycieczka do Kosmoparku – po pokonaniu tunelu czasoprzestrzennego (który był dużym zaskoczeniem dla dzieci i dorosłych ze względu na migające zewsząd światełka, pozorujące ruch obrotowy) znaleźliśmy się w kosmicznej krainie. Dzieci wysłuchały krótkiej historii dotyczącej próby podboju kosmosu przez człowieka. Zobaczyły zdjęcia J.Gagarina, N. Armstronga, M. Hermaszewskiego, stroje kosmonauty, makietę rakiety, promu kosmicznego. Obejrzały film pokazujący sposób mycia głowy w w kosmosie, przygotowanie pizzy, zabawy piłką, co okazało sie nie lada wyzwaniem. Na specjalnie skonstruowanych wagach, porównywały swój ciężar na różnych planetach. Próbowały dokonać napraw (połączyć dwie końcówki przewodu) w rękawicach kosmicznych, co było trudnym zadaniem. W specjalnych butach próbowały spacerować po Jowiszu – spacer ten uświadomił im jak wielki wysiłek musiałyby włożyć, aby oderwać stopy od podłoża tej planety (ze względu na siłę przyciągania tej planety). Te i inne atrakcje pokazały dzieciom jak zaskakujący, zagadkowy  jest kosmos.