STYCZEŃ

1.CHATKA PEŁNA BAJEK. W świecie baśni rozbudzimy zainteresowania literaturą, będziemy wymieniać postacie występujące w bajkach. Posłuchamy wiersz pt. ,,Chatka pełna bajek’’ M. Golc. Będziemy układać z czterech części postacie bohaterów bajek. Rozwiążemy bajkowe zagadki wskazując odpowiedni obrazek postaci z bajki. Wymalujemy farbami wybraną i ulubioną postać z bajki. Porównamy wygląd Królewny i Zosi, ćwiczenie spostrzegawczości. Zabawa ,,Bal u Śnieżki’’

2.MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY. Zasypało, zawiało wszędzie biało, nauczymy się wiersza pt.,, Spacer maluchów’’. Będziemy kształcić liczenie w zakresie do czterech, podczas zabawy matematycznej ,,Rodzina bałwanków’’. Dowiemy się, że sople powstają z zamarzniętej wody. Wysłuchamy wiersz pt.,,Kropelki i sopelki’’. Wykonamy pracę plastyczną wg. wzoru pt. Mróz maluje wzory na szybach. Nauczymy się i będziemy się bawić przy piosence pt. ,, Zimo, zimo’’.

3.KOCHAM BABCIĘ I DZIADKA. Będziemy nazywać członków bliższej i dalszej rodziny. Kształcić umiejętności okazywania uczuć bliskim poprzez przygotowanie dla nich występu i prezentów. ,,Gdzie jest torebka babci, gdzie są okulary dziadka?’’-zabawy matematyczne rozwijające orientację przestrzenną, stosowanie słów: na, pod, za, obok, wysoko, nisko. Zabawy przy piosence, rozwijanie poczucia rytmu, utrwalanie słów. Wykonanie laurki dla babci i dziadka.

4.DZIŚ W PRZEDSZKOLU ŚMIECH I TAŃCE. Posłuchamy opowiadania pt.,, Zaproszenie na bal’’M.Golc. rozwijanie mowy, zapoznanie i zainteresowanie dzieci z zwyczajem karnawałowych bali. Nogi same tańczyć chcą, zabawy rytmiczne przy piosence pt. ,, Taniec pajacyka z misiem’’. Zabawy matematyczne pt.,, Karnawałowe przebieranki’’, klasyfikowanie przedmiotów wg. jednej cechy. Zabawy plastyczne do wiersza ,,Balonik’’ ozdabianie rysunki balonika wg. własnego pomysłu.