Kwiecień 2024

1. Egzotyczne spotkania - Zabawa fabularyzowana "Spacerkiem po ZOO" - poznawanie wybranych zwierząt egzotycznych. Zabawa "Taniec z wężem". Słuchanie piosenki "Słoń" - poruszanie się w rytm piosenki wspólnie z nauczycielem. Zabawa matematyczna "Krótkie węże i długie węże" - stosowanie słów długi, krótki. Zabawa ruchowo-naśladowcza "Małpka". Zabawa plastyczna "Medal dla małpki". Spacery po ogrodzie przedszkolnym i w pobliżu przedszkola z zachowaniem obowiązujących zasad nieoddalania się od nauczyciela, chodzenia w parach.
  2. Przedszkolne ABC Zdrowia. "Zabawy z Zosią" - Jak ubrać się wiosną? - dostrzeganie różnic między ubraniami zimowymi a ubraniami przeznaczonymi na wiosnę. Zabawa ruchowa ze śpiewem "Głowa, ramiona" M.Bogdanowicza. Zabawy rytmiczno-naśladowcze "Ładny uśmiech" - urozmaicenie grą na niekonwencjonalnych instrumentach. Zabawa ruchowa z elementem czworakowania "Kotki czyścioszki". Zabawy matematyczne inspirowane zabawami ruchowymi - stosowanie określeń do tyłu, do przodu. Wykonanie pracy plastycznej "Przypominajka". Inscenizacja wiersza M.Golc "W czym chowają się witaminki"- poznawanie produktów, których spożywanie sprzyja zdrowiu - ograniczenie spożywania słodyczy.
  3. Chronimy przyrodę - Przedszkolne opowieści "Co słychać wiosną na leśnej polanie"- dzieci wypowiadają się prostymi zdaniami. Zabawa orientacyjno-porządkowa "Jadą śmieciarki, Winda. Muzyczne spotkania- aktywne słuchanie muzyki metodą B.Strauss" - rytmiczne poruszanie się przy muzyce. Spacer- przyglądanie się, czy dane miejsce jest czyste, czy zaśmiecone. Zabawa matematyczna "Do góry, na dół" - stosowanie określeń do góry, na dół. Wykonanie pracy plastycznej "Zwierzaczek dziwaczek" - wykonanie wymyślonej przez dzieci zabawki ekologicznej. Zabawy pod hasłem "Jestem opiekunem przyrody" - składa dwie połówki obrazka w całość. Wyjście do ogrodu przedszkolnego, zbieranie śmieci.
  4. Wiosna na wiejskim podwórku. Wiersz T.Massalskiej "W gospodarstwie"- dzieci wymieniają wybrane zwierzęta żyjące na wsi. Zabawa orientacyjno-porządkowa "Co potrafią kury". Zabawa ruchowa kształtująca postawę ciała "Karmimy Kogucika". Zabawy muzyczne przy piosence "Na wsi"- maszerowanie przy piosence ze zmianą kierunku marszu. Zabawa matematyczna "Były sobie kurki trzy"- stosowanie określeń na górze, na dole. Zabawa plastyczna "Kukuryku, Koguciku"- malowanie rysunku koguta. Zabawy z wykorzystaniem opowiadania "Na podwórku" - rozpoznawanie i nazywanie wybranych zwierząt żyjących na wsi. Spacer w pobliżu przedszkola - obserwowanie psów i kotów w pobliżu przedszkola.