WRZESIEŃ

1. MOJE PRZEDSZKOLE- będziemy organizować zabawy integracyjne, ćwiczyć współdziałanie w grupie. Ustalimy wspólne zasady dotyczące bezpieczeństwa oraz koleżeńskiej zabawy. Poznamy nową salę. Będziemy wspominać wakacje, przypomnimy różne regiony naszego kraju.

2. JA I TY TO MY- pobawimy się w odgrywanie scenek w celu utrwalenia odpowiednich zachowań zgodnych z zasadami bezpieczeństwa i koleżeństwa. Przypomnimy schemat ludzkiego ciała. Będziemy ćwiczyć rozpoznawanie stron: prawej, lewej.

3. TO JESTEM JA- Utrwalimy "magiczne słowa": dzień dobry, do widzenia, proszę, przepraszam, dziękuję. Porozmawiamy o emocjach i będziemy je rozpoznawać. Przypomnimy nazwy figur geometrycznych.

4. LECĄ LIŚCIE KOLOROWE- poszerzymy wiedzę o zjawiskach atmosferycznych. Poznamy rolę wiatru i skutki jego działania. Będziemy rozpoznawać i nazywać dary jesieni. Przypomnimy co oznacza pojęcie para.

"Trzy magiczne słowa" M. Szeląg(wiersz)

Trzy magiczne słowa

zapamięta moja głowa:

proszę, dziękuję, przepraszam do mojego serca zapraszam.

Proszę- mówię kiedy daje.

Dziękuje gdy coś dostaję.

A słowo przepraszam powiem,

gdy przykrość tobie zrobię.

Śpiewające Brzdące (piosenka)

Biegnę do przedszkola

Choć na niebie słońce śpi na białych chmurkach, wyskakuję z łóżka, jak z dziupli wiewiórka.

I chociaż wczesna pora, ja biegnę do przedszkola. I chociaż wczesna pora, ja bardzo cieszę się!

Auta śpią w garażach, a ptaszki na drzewach, idę do przedszkola i wesoło śpiewam.