Październik

1. Poznajemy jesień - będziemy poznawać jesień, podczas spaceru będziemy obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Poznamy jesienne zwyczaje . Nasze zajęcia będą odbywać się w przedszkolu a także na świeżym powietrzu.

2. Dzień Drzewa- Ekologia i Ochrona Środowiska Poszerzymy naszą wiedzę na temat drzew na naszej planecie jak ważne są oraz jaką role odgrywają. Będziemy siać nasionka oraz stworzymy drzewo życia

3. Dzień edukacji Narodowej - Będziemy rozmawiać na temat nauczycieli, szkoły. Powiemy sobie jakich rzeczy uczymy się w naszym przedszkolu. Stworzymy wspólny plakat co lubimy najbardziej w naszym przedszkolu.

4. Dzień Dyni - Poznamy różne rodzaje dyń, dowiemy się jaką role dynie odgrywają podczas święta Halloween. Porozmawiamy jakie dania możemy zrobić z dyni.

Piosenka :

Jesienna pogoda, pada deszcz,

parasol więc na spacer weź.

Jesienna pogoda, lata szkoda,

które odeszło gdzieś.

Ref.: Kap, kap, kap, deszcz z nieba pada,

kap, kap, kap, szkoda, że nie oranżada. }bis

Jesienny wicherek listki gna!

W prawo i w lewo, raz i dwa.

Jesienny wicherek ma rowerek

Wierszyk :