LISTOPAD

Moje miasto, mój kraj- zapoznamy się z symbolami narodowymi takimi jak: godło, flaga. Będziemy uświadamiać sobie przynależność do swojego kraju i regionu. Zwrócimy uwagę na właściwą postawę podczas słuchania i śpiewania hymnu. Będziemy nabywać świadomość narodową oraz poznawać uczucie patriotyzmu.

Moja rodzina- będziemy dzielić się wiadomościami na temat życia w rodzinie. Poznamy charakterystyczne cechy i role wybranych zawodów. Będziemy uświadamiać sobie znaczenie pracy zawodowej rodziców dzieci.

Jesienny deszcz- będziemy utrwalać informacje na temat zjawisk pogodowych charakterystycznych jesienią. Poznamy rolę deszczu i wiatru w środowisku przyrodniczym i gospodarce człowieka. Zastanowimy się jakie ubrania zakładać jesienią.

Pluszowy Miś- będziemy kształtować poczucie szanowania zabawek i utrzymywania porządku w sali. Zapoznamy się z wyglądem i trybem życia niedźwiedzi oraz zwyczajami innych zwierząt w związku z nadchodzącą zimą.

Barwy Ojczyste”- Cz. Janczarski

Powiewa flaga,
gdy wiatr się zerwie.
A na tej fladze
biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość,
biel – serce czyste.
Piękne są nasze
barwy ojczyste.

PIOSENKA MŁODEGO PATRIOTY

Dziecko to taki patriota mały
Na co dzień, a nie od święta
Polską znam flagę i polskie godło
Hymn ojczysty pamiętam.
Bo moje miasto, bo moja wioska
To Polska, to Polska, to Polska!
A biało czerwone są barwy ulubione
To Polska, to Polska, to Polska!
Chcę jak najwięcej wiedzieć o Polsce
Więc czekam na geografię
Uczę się pilnie polskiej historii
Najlepiej jak potrafię.
Bo moje miasto...
Dziecko to taki patriota mały
W myślach i czynach przejrzysty.
Brzydkich wyrazów ja nie używam
Dbam o język ojczysty.