LUTY

1. Karnawał - dowiemy się co to jest karnawał i z czym powinien nam się kojarzyć. Będziemy kształcić wypowiedzi wielozdaniowe, rozwijać procesy poznawcze: uwagę, pamięć, logiczne myślenie. Będziemy uczyć się słuchania wypowiedzi innych osób. Będziemy rozwijać inwencję twórczą, rozwijać wyobraźnię poprzez zabawy plastyczne. Będziemy doskonalić poczucie rytmu podczas wspólnych zabaw przy muzyce.

2. W kosmosie - zapoznamy się z pojęciem: Układ Słoneczny oraz z nazwami planet. Rozwiniemy zainteresowanie wszechświatem. Będziemy wzbogacać słownictwo o nowe wyrazy: kosmonauta, kapsuła, stan nieważkości, obserwatorium astronomiczne. Będziemy kształcić umiejętność logicznego kojarzenia faktów. Zapoznamy się z postacią wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika.

3. Dbamy o zdrowie - przypomnimy o wpływie odżywiania na zdrowie człowieka oraz o potrzebie spożywania warzyw i owoców. Porozmawiamy o wpływie higieny osobistej i ruchu na nasze zdrowie. Zapoznamy się z pracą: lekarza, pielęgniarki i stomatologa. Przypomnimy zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

4. Zwierzęta egzotyczne – zapoznamy się ze środowiskiem przyrodniczym, jakim jest Sawanna. Będziemy nazywać zwierzęta przedstawione na ilustracjach. Utrwalimy wiadomości o zwierzętach, jakie można spotkać w ZOO. Będziemy uczyć się prawidłowo określać położenie i używania słów: w prawym, w lewym górnym, dolnym rogu.

Grzeczne dzieci – Wand Grodzieńska

Stoły ślicznie nakryte,
rączki czysto umyte,
każdy cierpliwie czeka
na swój kubek mleka.
Nie ma plam na fartuszku,
nie ma resztek w garnuszku.
Pod stołem nie ma śmieci
bo tu jadły grzeczne dzieci.

Tekst piosenki "W dżungli":

ref.:W dżungli nic nie jest straszne gdy groźne zwierzęta potrafią śmieszne być. W dżungli dlatego klaszczmy, bawmy się! 2 x
Arka Noego zaraz zacznie rejs!
Korona króla lwią ozdabia skroń, przez długą trąbę prysznic robi słoń! Za jagnięciem goni głodny wilk, hipopotamy z brzucha bęben robią i :
Rozlega się BUM BUM Brzdęk-Brzdęk wszystkie zwierzęta gromadzą się wśród drzew.
Gdy słychać dźwięk BUM BUM Brzdęk-Brzdęk , to zwierzęta w dżungli bawią się.
ref.: W dżungli nic nie jest straszne gdy groźne zwierzęta potrafią śmieszne być. W dżungli dlatego klaszczmy, bawmy się! Arka Noego zaraz zacznie rejs! 2 x

Małpy robią tysiąc głupich min, aligatory tulą się wśród trzcin! A żyrafa śpiewa szyją swą, sowa z papugą chcą naśladować ją.
Rozlega się BUM BUM Brzdęk-Brzdęk wszystkie zwierzęta gromadzą się wśród drzew.
Gdy słychać dźwięk BUM BUM Brzdęk-Brzdęk , to zwierzęta w dżungli bawią się.
I razem i wszyscy. No dalej, zaszalej.
No już się rusz. No już się rusz. No już się rusz
Arka Noego zaraz zacznie rejs! 2 x